لوگوی تسلیت
کد خبر: 18249

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۱۰/۱۴ - ۱۰:۴۵

آمادگی شرکت نفت گلستان برای تحویل سوخت جایگزین در صورت قطع گاز/خارج شدن کارخانه سیمان گالیکش از مدار مصرف گاز

مدیر شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه گلستان با یادآوری احتمال قطع گاز در استان گفت: مشترکان شرکت گاز که به هر دلیل سوخت جایگزین دریافت و ذخیره سازی نکرده اند، با مراجعه به نواحی نفتی شهرستانها سوخت مورد نیاز خود را دریافت و برای شرایط اضطراری ذخیره کنند.   به گزارش پارسیان ما به […]

مدیر شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه گلستان با یادآوری احتمال قطع گاز در استان گفت: مشترکان شرکت گاز که به هر دلیل سوخت جایگزین دریافت و ذخیره سازی نکرده اند، با مراجعه به نواحی نفتی شهرستانها سوخت مورد نیاز خود را دریافت و برای شرایط اضطراری ذخیره کنند.

 

به گزارش پارسیان ما به نقل از ایرنا امیر بنی کریمی روز سه شنبه  افزود: آمادگی لازم برای تامین سوخت فرآورده های نفتی واحدهای دوگانه سوز تولیدی، صنعتی، خدماتی و کشاورزی استان را داریم.
وی با بیان اینکه شرکت نفت گلستان ۳۰ هزار خانوار مشترک نفت سفید دارد که بیشتر آنها در نواحی شرق استان سکونت دارند، گفت: در صورت نیاز سایر خانواده ها آمادگی تامین نفت سفید آنها را نیز داریم تا در صورت قطع گاز مشکلی نداشته باشند.
به گزارش ایرنا شرکت ترکمن گاز از چند روز پیش شیر گاز صادراتی به ایران را بست . این شرکت مدعی طلب ۱٫۸ میلیارد دلاری مازاد بر قرارداد منعقده از شرکت ملی گاز ایران بابت صادرات در سال های ۱۳۸۶ و ۱۳۸۷ شده است که تهران آن را قبول ندارد و خواستار ارجاع موضوع به داوری بین المللی است.
از آنجا که بخش کمی از گاز استانهای شمالی از این طریق تامین می شود مسوولان گلستان از مردم استان خواسته اند ضمن صرفه جویی در مصرف ، تمهیدات لازم را پیش بینی کنند تا در صورت قطع گاز مشکلی نداشته باشند.
مدیر شرکت ملی پخش فرآوردهای نفتی منطقه گلستان ادامه داد: با برنامه ریزی انجام شده ذخیره سوخت در انبارهای گرگان و گنبدکاووس بسیار عالی است و سوخت رسانی شرایط عادی را دارد بنابراین برای ارائه خدمات مناسب هیچ مشکلی نداریم.
بنی کریمی با اشاره به تامین سوخت دوم مراکز پرمصرف گلستان ادامه داد: از ابتدای امسال تاکنون برای سوخت دوم نیروگاه برق علی آباد کتول ۸۵ میلیون لیتر نفت گاز تحویل داده ایم و سایر مصرف کنندگان در بخش های کشاورزی، مرغداری ها، واحدهای صنعتی، تولیدی و خدماتی نیز تاکنون چهار میلیون لیتر سوخت دوم را دریافت کرده اند و اگر باز هم لازم باشد، آمادگی عرضه خواهیم داشت.
وی گفت: همچنین با توجه به خارج شدن کارخانه سیمان گالیکش از مدار مصرف گاز، سوخت دوم (نفت کوره) این شرکت را به میزان چهار میلیون لیتر تامین و تحویل دادیم.
وی با اعلام آمادگی کامل شرکت نفت گلستان برای شرایط اضطراری، اظهار کرد: مصرف کنندگانی که به هر دلیل سوخت جایگزین دریافت و ذخیره نکرده اند، می توانند به نواحی این شرکت در سراسر استان مراجعه کنند.
وی همچنین گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۳۲۴ میلیون لیتر بنزین در استان گلستان توزیع شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵٫۷ افزایش را نشان می دهد.
وی بیان داشت: طی همین مدت جدای از نیروگاه های گلستان، ۳۰۳ میلیون لیتر نفت گاز به واحدهای مختلف استان تحویل شد که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۲٫۶ درصد رشد دارد.
گفتنی است پیش از این سخنگوی شرکت گاز گلستان اعلام کرده بود: در صورت اندکی صرفه جویی از سوی مردم استان مشکلی در تامین گاز پیش نخواهد آمد و انشعابات قطع نمی شود.

ارسال دیدگاه