لوگوی تسلیت
کد خبر: 18221

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۱۰/۱۲ - ۱۳:۲۸

کشت ۱۹۸۸۲ هکتار محصولات پاییزه در شهرستان گالیکش در سال زارعی ۹۵-۹۶

حبیب اله زارع مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ضمن بیان این خبر اظهار داشت : عملیات کشت پاییزه شهرستان با محوریت توسعه کشت کلزا به پایان رسیده است و بالغ بر ۱۹۸۸۲ هکتار گندم،کلزا و جو در اراضی زراعی کشت شده است.   به گزارش پارسیان ما به نقل از  روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان […]

حبیب اله زارع مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ضمن بیان این خبر اظهار داشت : عملیات کشت پاییزه شهرستان با محوریت توسعه کشت کلزا به پایان رسیده است و بالغ بر ۱۹۸۸۲ هکتار گندم،کلزا و جو در اراضی زراعی کشت شده است.

 

به گزارش پارسیان ما به نقل از  روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان گالیکش حبیب اله زارع مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ضمن بیان این خبر اظهار داشت : عملیات کشت پاییزه شهرستان با محوریت توسعه کشت کلزا به پایان رسیده است و بالغ بر ۱۹۸۸۲ هکتار گندم،کلزا و جو در اراضی زراعی کشت شده است.

وی افزود: از این میزان سطح زیر کشت ۱۶۱۸۵ هکتار گندم، ۳۵۷۵ هکتار کلزا و ۱۲۲ هکتار جو توسط ۴۵۲۸ بهره بردار در شهرستان کشت شده است.

زارع خاطر نشان ساخت: جهت کشت این محصولات بالغ بر ۱۸۵۳ تن بذر گواهی شده گندم، ۲۳ تن بذر کلزا و ۴ تن بذر جو و بالغ بر ۲۵۰۰ تن انواع کود های شیمیایی در میان کشاورزان توزیع شده است.

وی تصریح کرد: همچنین جهت اصلاح روشهای کاشت و داشت و نیز انتقال یافته های جدید کشاورزی ۱۱ مزرعه تحقیقی و نمایشی محصولات پاییزه با عناوین و موضوعات متنوع در شهرستان به مرحله اجرا در آمده است..

فصل کشت محصولات پاییزه در شهرستان گالیکش از اواسط شهریور ماه با کشت دانه روغنی کلزا آغاز و تا اواخر آذر با کشت گندم و جو ادامه می یابد.

ارسال دیدگاه