لوگوی تسلیت
کد خبر: 18093

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۱۰/۰۸ - ۱۴:۲۶

مردم استان گلستان با قطع گاز مواجه نخواهند شد

در پی تهدید کشور ترکمنستان به قطع صادرات گاز به ایران؛ مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری گلستان گفت که تمهیدات لازم برای جلوگیری از قطع احتمالی انشعابات خانگی مردم استان اندیشیده شده و جای نگرانی وجود ندارد.     به گزارش پارسیان ما به نقل از ایرناصادقعلی مقدم روز چهارشنبه  اظهار داشت: با این وجود […]

در پی تهدید کشور ترکمنستان به قطع صادرات گاز به ایران؛ مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری گلستان گفت که تمهیدات لازم برای جلوگیری از قطع احتمالی انشعابات خانگی مردم استان اندیشیده شده و جای نگرانی وجود ندارد.

 

 

به گزارش پارسیان ما به نقل از ایرناصادقعلی مقدم روز چهارشنبه  اظهار داشت: با این وجود لازم است مردم استان گلستان با رعایت صرفه جویی از مصرف بی رویه پرهیز کنند تا مشکلی پدید نیاید.
در همین پیوند سخنگو و مسئول روابط عمومی شرکت گاز گلستان نیز گفت: مشکلی برای مشترکان گاز این استان بابت قطع احتمالی گاز از سوی کشور ترکمنستان به وجود نخواهد آمد.
سید جواد موسوی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در صورت قطع گاز از سوی کشور ترکمنستان و به وجود آمدن افت فشار، مشترکان استان گلستان با صرفه جویی می توانند آن را جبران کنند.
به گفته وی مشترکان گاز حتی با یک درجه کاهش دمای منزل خود می توانند ۶ درصد صرفه جویی داشته باشند.
به گزارش ایرنا و در همین پیوند عراقی معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت گاز عصر روز گذشته در سفر به گلستان از ایستگاه گاز ورودی از کشور ترکمنستان در منطقه قلعه جیق شهرستان آق قلا دیدن کرد.
گاز ورودی از ترکمنستان به ایستگاه قلعه جیق شهرستان آق قلا تامین کننده بخشی از گاز مشترکان در استان های شمالی گلستان و مازندران است.
اختلاف حقوقی و درخواست ترکمنستان برای پرداخت ۱٫۸ میلیون دلاری از ایران مازاد بر قرارداد منعقده باعث تهدید این کشور همسایه به قطع گاز شده است.
شرکت گاز گلستان علاوه بر مشترکان واحدهای تولیدی و صنعتی و جایگاه های عرضه سوخت فشرده ۵۰۰ هزار مشترک خانگی دارد.

ارسال دیدگاه