لوگوی تسلیت
کد خبر: 18058

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۱۰/۰۶ - ۱۰:۱۲

استنشاق گازمنوکسید کربن، زوج گرگانی را به کام مرگ برد

یک زوج جوان ۳۰ ساله در روستای زیارت گرگان شب گذشته بر اثر استنشاق گاز منوکسید کربن نشتی از آبگرمکن منزل به کام مرگ فرو رفتند     به گزارش پارسیان ما  به نقل از ایرنا  مدیرکل پزشکی قانونی گلستان افزود: طبق نظر کارشناسان پزشکی قانونی، خروجی محدود و نامناسب آبگرمکن این منزل باعث خروج […]

یک زوج جوان ۳۰ ساله در روستای زیارت گرگان شب گذشته بر اثر استنشاق گاز منوکسید کربن نشتی از آبگرمکن منزل به کام مرگ فرو رفتند

 

 

به گزارش پارسیان ما  به نقل از ایرنا  مدیرکل پزشکی قانونی گلستان افزود: طبق نظر کارشناسان پزشکی قانونی، خروجی محدود و نامناسب آبگرمکن این منزل باعث خروج گاز منوکسید کربن و خفگی این زوج جوان شده است.
حسین زارعی اظهار داشت: پیکر این زوج برای بررسی بیشتر صبح امروز به پزشک قانونی گرگان منتقل شد.
وی در خصوص آمار مرگ خاموش در استان نیز گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان آبان ماه سه مورد خفگی و فوت ناشی از استنشاق گاز منوکسید کربن در استان روی داده که در مدت مشابه سال قبل ۲ نفر بوده است.
مدیر کل پزشکی قانون گلستان تصریح کرد: آمار مربوط به ماه آذر هنوز جمع بندی نشده و منتظر اعلام شهرستان ها در این خصوص هستیم.
به گزارش ایرنا منوکسید کربن، گازی است بی‌ رنگ و بی ‌بو که بر اثر احتراق ناقص تولید می ‌شود و هر ساله شمار زیادی از هم استانی ها و هموطنان را به کام مرگ می‌ فرستد.
استفاده از آبگرمکن یا بخاری های فرسوده یا دارای نقص فنی و فاقد دودکش یا دارای دودکش بدون عملکرد مناسب در منزل بیشترین عامل مسمومیت با این گاز است.

ارسال دیدگاه