لوگوی تسلیت
کد خبر: 18055

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۱۰/۰۵ - ۱۲:۴۸

ارایه تسهیلات به انبوه سازان متناسب با مناطق مختلف کشور صورت بگیرد/سود بالای تسهیلات رونقی در بازار مسکن ایجاد نمی کند

عضو کمیسیون عمران مجلس،با اشاره به تصمیم اخیر بانک مسکن برای پرداخت تسهیلات ۵۰ تا ۱۳۰ میلیونی به انبوه سازان گفت: پرداخت تسهیلاتی با سود بالا در کلانشهری همچون تهران به انبوه سازی و رشد صنعت ساختمان منجر نخواهد شد.   به گزارش پارسیان ما به نقل از خانه ملت شهرام کوسه غراوی ،با اشاره […]

عضو کمیسیون عمران مجلس،با اشاره به تصمیم اخیر بانک مسکن برای پرداخت تسهیلات ۵۰ تا ۱۳۰ میلیونی به انبوه سازان گفت: پرداخت تسهیلاتی با سود بالا در کلانشهری همچون تهران به انبوه سازی و رشد صنعت ساختمان منجر نخواهد شد.

 

به گزارش پارسیان ما به نقل از خانه ملت شهرام کوسه غراوی ،با اشاره به تصمیم اخیر بانک مسکن برای پرداخت تسهیلات ۵۰ تا ۱۳۰ میلیون تومانی به انبوه سازان،گفت:هرچند این اقدام با هدف کاهش رکود در بازار مسکن بوده،اما با توجه به تورم و نرخ های حبابی قیمت نمی تواند مثمر ثمر باشد.

نماینده مردم کلاله،مینودشت،مراوه تپه و گالیکش در مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه باید افزایش رقم تسهیلات مسکن برای کلانشهرها در دستورکار قرار بگیرد،افزود:درحال حاضر در کلانشهری همچون تهران با تسهیلات ۱۳۰ میلیون تومانی انبوه سازی رخ نخواهد داد.

باید برای بهبود وضعیت مسکن و خروج آن از رکود تدابیر ویژه ای اتخاذ شود

وی با بیان اینکه باید برای بهبود وضعیت مسکن و خروج آن از رکود تدابیر ویژه ای اتخاذ شود، تصریح کرد:سیاست تسهیلات دهی هرچند مفید است؛اما اگر بدون تناسب با مناطق مختلف کشور ارایه نشود،نمی تواند رشدی در بحث صنعت ساختمان را رقم بزند.

این نماینده مردم درمجلس دهم،با انتقاد از نرخ بالای سود تسهیلات بانکی،گفت: درحال حاضر برای اعطای تسهیلات به انبوه سازان رقم ۱۸ درصد سود درنظر گرفته شده که این برای ایجاد تحول در صنعت ساختمان خود مانع بزرگی است.

رونق ساخت و ساز در بحث مسکن به ایجاد تعادل در عرضه و تقاضا کمک خواهد کرد

کوسه غراوی با تاکید براینکه رونق ساخت و ساز در بحث مسکن به ایجاد تعادل در عرضه و تقاضا کمک خواهد کرد،افزود:هراقدامی که بتواند حباب قیمتی مسکن را بشکند؛باید مورد حمایت واقع شود.

عضوکمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی،با بیان اینکه وزارت راه وشهرسازی باید سیاست مشخصی در بحث کاهش رکود در بخش مسکن ارایه کند،تصریح کرد:ارایه تسهیلات بدون در نظر گرفتن میزان کارایی آن نمی تواند کمکی به مردم کند.

 

ارسال دیدگاه