لوگوی تسلیت
کد خبر: 18006

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۱۰/۰۱ - ۱۰:۳۸

رهبر معظم انقلاب با عفو و تخفیف مجازات ۱۴تن از محکومان گلستانی موافقت کرد

ر پی موافقت رهبر معظم انقلاب با عفو و تخفیف مجازات جمعی از محکومان به مناسبت میلاد حضرت محمد(ص) و امام جعفر صادق(ع)، ۱۴ نفر از مددجویان زندان های گلستان نیز مشمول این عفو شدند.       به گزارش  پارسیان ما به نقل از ایرنا از دادگستری ،هادی هاشمیان رئیس دادگستری کل گلستان صبح […]

ر پی موافقت رهبر معظم انقلاب با عفو و تخفیف مجازات جمعی از محکومان به مناسبت میلاد حضرت محمد(ص) و امام جعفر صادق(ع)، ۱۴ نفر از مددجویان زندان های گلستان نیز مشمول این عفو شدند.

 

 

 

به گزارش  پارسیان ما به نقل از ایرنا از دادگستری ،هادی هاشمیان رئیس دادگستری کل گلستان صبح چهارشنبه گفت: از این تعداد ۶ نفر آزاد شدند، مجازات ۷ نفر تبدیل و جریمه یک نفر هم تقسیط شده است.
وی با یادآوری تاکیدات رهبر معظم انقلاب افزود که حبس زدایی مهمترین اولویت دستگاه قضایی استان است.
هاشمیان ادامه داد که در نشست های مختلف با قضات استان نیز از آنان خواسته شده که از ظرفیت های قانون مجازات اسلامی در اعمال مجازات های جایگزین حبس، استفاده کنند.
به گفته وی؛ علاوه بر قضات ناظر زندان ها به روسای دادگستری ها و دادستان های سراسر استان هم تکلیف شده است که هر ماه از زندان های استان سرکشی و وضعیت زندانیان را بررسی کنند.
استان گلستان دو زندان در شهرستان های گرگان و گنبدکاووس و یک کانون اصلاح و تربیت دارد.
به گزارش روز جمعه پایگاه اطلاع رسانی دفتر رهبر معظم انقلاب، در آستانه فرا رسیدن میلاد مسعود حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی(ص) و ولادت امام جعفر صادق(ع)، رهبر معظم انقلاب اسلامی با عفو و تخفیف مجازات ۱۲۳۱ نفر از محکومانِ محاکم عمومی و انقلاب، سازمان قضایی نیروهای مسلح و تعزیرات حکومتی موافقت کردند.
آیت الله آملی لاریجانی رئیس قوه قضائیه در نامه‌ای به رهبر انقلاب اسلامی پیشنهاد عفو و تخفیف مجازات ۱۲۳۱ نفر از محکومان را که در کمیسیون مربوط واجد شرایط لازم تشخیص داده شده‌ بودند، ارائه کرد که مورد موافقت مقام معظّم رهبری قرار گرفت.

ارسال دیدگاه