لوگوی تسلیت
کد خبر: 14749

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۶/۳۰ - ۲۱:۳۳

آخرین نطق اوباما در سازمان ملل: برجام دستاورد من بود /اسرائیل تا اخر دنیا نمی‌تواند اشغالگر بماند

رئیس جمهور آمریکا آخرین نطق خود در سازمان ملل را در دوره هشت ساله ریاست جمهوری خود ایراد کرد.     به گزارش پارسیان ما به نقل از خبرآنلاین؛ باراک اوباما که  بخش عمده سخنرانی خود دراجلاس سران مجمع عمومی سازمان ملل متحد را به بیان دستاورد های دوره هشت ساله ریاست جمهوری خود اختصاص داد برجام […]

رئیس جمهور آمریکا آخرین نطق خود در سازمان ملل را در دوره هشت ساله ریاست جمهوری خود ایراد کرد.

 

2016_9_20_20_46_53

 

به گزارش پارسیان ما به نقل از خبرآنلاین؛ باراک اوباما که  بخش عمده سخنرانی خود دراجلاس سران مجمع عمومی سازمان ملل متحد را به بیان دستاورد های دوره هشت ساله ریاست جمهوری خود اختصاص داد برجام را بزرگترین دستاورد خود خواند و گفت اسرائیل باید بداند که تا آخر دنیا نمی تواند سرزمین های فلسطینی را اشغال کند.

رئیس جمهور آمریکا با بیان اینکه تقویت ساختارمنع اشاعه هسته ای وحل موضوع هسته ای ایران ازطریق دیپلماسی، از دستاوردهای دولتش در این سال ها بوده است، گفت: نباید سیستم اداره کشور خودمان را به کشورهای دیگر تحمیل کنیم.

وی با انتقاد از روسیه گفت: روسیه به دنبال بازگرداندن دوران شکوه و جلال خود است. برجام از دستاوردهای مهم من به شمار می رود.

رئیس جمهوری آمریکا با تاکید براینکه برجام از دستاوردهای مهم دوران ریاست جمهوری او محسوب می شود اجرای برجام را گامی مهم در تقویت رژیم منع تکثیر سلاح های هسته ای عنوان کرد.

اوباما همچنین بار دیگر به انتقاد از رژیم صهیونیستی پرداخت و در سخنرانی در سازمان ملل اعلام کرد: اسرائیل باید درک کند که نمی تواند برای همیشه اراضی فلسطینی را اشغال و در آن سکونت کند.

رئیس جمهور آمریکا در نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد پیگیری کار دشوار دیپلماتیک را درباره سوریه خواستار شد.

اوباما اعلام کرد روسیه با توسل به زور تلاش می کند «‌ شکوه گذشته » خود را بازیابد.

وی افزود: نیاز «فوری» برای اجرایی کردن توافقنامه آب و هوایی پاریس وجود دارد.

ارسال دیدگاه